MÜFTÜ SEVİNÇ RAMAZAN BAYRAMI MESAJI « Kırıkhan Olay Gazetesi-Hatay'da Hızlı doğru tarafsız haberciliğin merkezi

16 Mayıs 2022 - 19:19

MÜFTÜ SEVİNÇ RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

MÜFTÜ SEVİNÇ RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Son Güncelleme :

01 Mayıs 2022 - 15:25

Kırıkhan Müftüsü Ahmet Sevinç Ramazan Bayramı mesajı yayımladı
Kırıkhan Müftüsü Ahmet Sevinç, idrak edeceğimiz “Ramazan Bayramı ” dolayısı ile Mesaj yayımladı.

Bayramlar, Dini ve Milli duygularımızı coşturan, paylaşma duygusunu yaşatan ve Allah yolunda fedakarlığın bir nişanesidir.

Bayramlar neşe ve sevinç günleridir.

Bayramların amacı, millet hayatında sağlanan milli birlik-beraberliği ve ortak değerleri birlikte yaşamaktır. Çünkü bayram günleri, millet olarak ahlak ve geleneklerimizin devamını sağlayan unsurlardandır. Bayramlar: bizi gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizle birleştirerek tek yumruk, tek yürek haline getirmelidir. Bayramlar; sevinç ve coşkuyu toplumun her yanına, her kesimine yaymak; kederli, gönlü kırık kimselerin de bayram etmelerini sağlamakla gerçek gayesine ulaşabilir. Bayramlar, sosyal dayanışmanın en güzel şekilde yaşandığı; toplum fertlerinin birbiriyle kaynaştığı, hayasından, iffetinden dolayı derdini başkalarına anlatamayanların kapıları çalınarak yalnız olmadıkları kendilerine hissettirildiği, sevinç ve kederlerin paylaşıldığı; sevgi, saygı, kardeşlik, affetme, hoşgörü,yardımlaşma duygularının doruk noktaya ulaştığı müstesna mutluluk günleridir.Bayramlar, büyüğüyle küçüğüyle, genciyle yaşlısıyla, sağlıklısıyla hastasıyla bütün insanlarımızın paylaşma bilinciyle birbirlerini aramaları, dargınlıkları bir kenara bırakarak birlik-beraberlik içerisinde yaşanılan günlerdir.
Müslümanlar olarak hepimiz Ramazan’ın; eğiten, şifa veren, tazeleyen günlerini yaşadık. Gecelerini ihya etmeye çalıştık. İmsakın bereketinden, iftarın sevincinden, teravihin birlik ve beraberliğinden, mukabelelerin huzurundan nasibimizi aldık. Kur’an’la, oruçla, fıtır sadakasıyla, zekâtla bedenimizi ve ruhumuzu arındırdık. Rabbimize yakınlaşmaya gayret gösterdik. Ramazan ayı boyunca hep birlikte irade eğitiminden geçtik; irademizi heva ve heveslerimizin, arzu ve isteklerimizin kölesi olmaktan kurtardık. Şimdi şükretme ve sevincimizi, neşemizi, huzurumuzu birbirimizle paylaşma zamanı” dedi.
Bayram günü mümkünse ilk önce bizden dua bekleyen geçmişlerimizi ziyaret etmeli, onlara Fatihalar göndererek ruhlarını şad etmeliyiz. Daha sonra başta anne-babamız olmak üzere büyüklerimizi, yakınlarımızı, komşularımızı ziyaret etmeliyiz. Ziyaretine gidemediğimiz yakınlarımıza çeşitli iletişim vasıtalarıyla ulaşarak bayramlarını kutlamalıyız. Küsleri barıştırıp, aramızdaki dargınlıklara mutlaka son vermeliyiz. Şefkate muhtaç öksüz ve yetimlerle ilgilenmeli, fakir-fukaraya yardım etmeliyiz. O günlerde, bir mazeret sebebiyle yaşadığımız çevreden uzaklaşmış isek dönünce çevremizdeki insanlarla bayramlaşmalıyız.
Müftü Sevinç, mesajına şöyle devam etti; başta Kırıkhanlı kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam âleminin ve tüm insanlığın Ramazan Bayramını tebrik ediyor; Milli ve manevi değerlerin coşkuyla yaşanmasına, toplumsal bağların güçlenmesine , huzur, barış, sevgi ve kardeşliğin pekişmesine vesile olan Ramazan Bayramı’nı kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan Bayramı’mız mübarek olsun Bayramın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Cenâb-ı Allah (cc)’tan niyaz ediyorum,dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

altmöbelentsorgung

Çocuk Şarkıları