Kırıkhan Olay Gazetesi

MUHTARLIKLAR İÇİN SAHTE SEÇMEN YAZIMLARINA TEPKİ GÖSTERİLİYOR

kırıkhan,sahte seçmen,

MUHTARLIKLAR İÇİN SAHTE SEÇMEN   YAZIMLARINA  TEPKİ GÖSTERİLİYOR
10 Ocak 2019 - 16:52

31 Mart’ta yapılacak mahalli seçimlerde, mahalle muhtarlıkları için yerleşimlerine isim kaydırma yarışı çok hızlı şekilde sürüyor. Bazı mahallelerde bir hanede 30’a yakın kişinin gösteriliyor olması sahte seçmen iddialarına sebep oluyor.

         Özellikle eskiden köy olan mahallelerde muhtarlık seçimleri çok önem taşıyor. Adeta bir yarış haline dönüşen muhtarlık seçimleri öncesi muhtar adayları, yerleşim alanlarına sahte seçmen kaydırmaya çalışıyorlar. Mahallelerde bulunan ve kullanılmayan harabe binalara dahi seçmenler yazdırılırken, bir hanede oturanların sayısı bazı kesimlerde 30’a ulaşıyor.

        Demokratik bir seçim olması için o mahallede yaşayan insanların oy kullanmaları gerektiğini vurgulayan seçmenler “ mahallemize dışarıdan getirilen ve bugüne kadar oturmayan insanların mahallemizin geleceği için kader belirleyici olmamaları gerek. İlçe seçim kurulunun hanelerde en fazla 6-7 kişinin yaşayabileceğini göz önünde bulundurması gerek. Oysaki, bazı evlerde 14-30 arası insanlar gösteriliyor. Bu sahte seçmen yazımına ilçe seçim kurulunun dur demesi gerek “ dediler. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.